DZIECKO

Dom bezpieczny dla dziecka

image1

Bardzo ważne jest poznawanie świata przez dziecko w bezpiecznym otoczeniu. Chcąc czy  nie chcąc, w domu znajdzie się wiele rzeczy, przez które maluch mógłby zrobić sobie krzywdę. Aby odpowiednio przygotować przestrzeń pokoi, trzeba wyposażyć je w kilka podnoszących bezpieczeństwo elementów. Należą do nich takie produkty:

Blokada na drzwi – jest to element umieszczany zwykle na krawędzi drzwi, który uniemożliwia ich zamknięcie i przypadkowe zatrzaśnięcie. Chroni paluszki malucha a dzięki wykonaniu z miękkiego materiału w barwnym kolorze i w kształcie przyjaznych zwierzątek, wpłynie też pozytywnie na jego wyobraźnię.

 

uniwersalne-paski-zabezpieczajace

Uniwersalne paski zabezpieczające – możesz je umieścić na drzwiczkach szafek, szufladach, lodówce. Dzięki nim ograniczysz dostęp dziecka do wnętrza mebli i sprzętu AGD.

 

zabezpieczenia-gniazd-elektrycznych

Zabezpieczenia gniazd elektrycznych – gniazdka z otworami interesują wiele dzieci. By uniknąć tej niebezpiecznej zabawy, wystarczy zdecydować się na okrągłe zatyczki, dzięki którym maluch nie ma dostępu do gniazdka. Aby wyciągnąć takie zabezpieczenie należy w środkowy otwór wprowadzić płaski element, lekko przekręcić i łatwo usunąć zatyczkę.

 

oslony-naroznikow-okragle

Osłony narożników okrągłe – przydatne szczególnie wtedy, gdy maluch raczkuje, zaczyna chodzić i przeszukiwać nowe tereny. Powierzchnia klejąca tych produktów doskonale przylega do ostrych kantów stołów i stolików, zmniejszając ryzyko uderzenia przez dziecko.

 

barierka-zabezpieczajaca-dla-dzieci

Barierka zabezpieczająca – w domu ze schodami i małymi dziećmi ten element musi się koniecznie pojawić. Dzięki podwójnej blokadzie otwarcia, dziecko nie będzie mieć możliwości chodzenia po schodach bez nadzoru dorosłego. Można mocować ją na stałe lub jako element tymczasowy.

Podobne wpisy

Brak komentarzy

Zostaw komentarz