DEKORACJE

Pomysły na własnoręcznie ozdabiane bombki

Pomysły na własnoręcznie ozdabiane bombki

Pięknie ozdobione bombki choinkowe można kupić w wielu sklepach. Jednak nie zawsze ich wygląd spełnia nasze oczekiwania. Coraz częściej wolimy samodzielnie przygotować ozdoby na choinkę. Własnoręcznie udekorowane bombki są oryginalne i dają ogromną satysfakcję z ich stworzenia. Kilka prostych pomysłów sprawi, że samodzielnie wykończoną dekoracją na choinkę warto będzie się pochwalić przed bliskimi.

ozdabianie bombek, Domers

Sposobów na dekorację bombek jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Wystarczy przygotować gładkie, proste bombki, uniwersalny klej i dodatki, które dobierzemy w zależności od gustu czy stylu, w jakim utrzymana jest choinka. Niewielkim kosztem można sprawić, że świąteczne drzewko pięknie zabłyśnie nie tylko dzięki oświetleniu. Oto przykładowe pomysły na własnoręcznie dekorowane bombki:

bombka z napisem, Domers   bombka malowana, Domers

Prostym sposobem na ozdobienie każdej bombki jest czarny i biały marker lub zwykły korektor. Dzięki nim można umieścić na nich ozdobny a przy tym trwały napis lub wzorek. Używając korektora, zanim wyschnie naniesiony rysunek, warto posypywać go na bieżąco brokatem, by uzyskać ciekawszy efekt.

błysząca bombka, Domers  bombka ze wzorkiem, Domers  bombka z cekinami, Domers

Klej jest bardzo pomocny w kreatywnych zabawach z bombkami. Jeśli cała ozdoba ma się pięknie błyszczeć, należy pokryć ją w całości klejem a potem obtoczyć w brokacie, cekinach lub innych połyskujących drobinkach. Można też narysować klejem ogólny wzór na bombce i tylko ten fragment pokryć błyskotkami.

 

błyszące bombki, Domers  bomka z kawą  bombki z przyprawami, domers

Bardzo modnie i efektownie wyglądają bombki przeźroczyste. Do środka możemy włożyć prawie wszystko. Brokat, połyskujące drobinki a nawet przyprawy. Wiórki kokosowe będą imitować śnieg. Świetnie zaprezentuje się przeźroczysta bombka i umieszczona w środku, aromatyczna kawa. Można też nieco obciąć błyszczący łańcuch i wsypać skrawki do środka.

bomki, Domers

Aby bombka pięknie błyszczała, wystarczy pokryć ją bezbarwnym lakierem do paznokci. Odpowiedni do nabłyszczenia będzie też lakier do paznokci z brokatem.

malowane bombki, Domers

Bombki często maluje się kolorowymi farbami akrylowymi. Po nałożeniu rysunku warto spryskać całość lakierem do włosów, aby utrwalić efekt.

bombka w wełnianym sweterku, Domers

Bombkę możemy lekko „ocieplić”. Nie trzeba mieć specjalnego talentu i samodzielnie wydzierganego ubranka. Można uciąć kawałek starego swetra czy rękawiczki, włożyć do środka bombkę a wzdłuż krawędzi poprowadzić nitkę, którą na końcu ściskamy, wiążemy i ucinamy. Nierówności materiału na czubku albo równo obcinamy, albo maskujemy niewielką kokardką.

bombka z piórkami, Domers

Do bombek można doklejać mnóstwo innych rzeczy. Piórka, koraliki, sznurki ozdoby wycięte z filcu, koronki a nawet kawałek zwykłej firanki. Za każdym razem tworzymy oryginalny wzór, którego nie znajdziemy na w żadnym sklepie. W tym tkwi największy urok samodzielnie ozdobionej bombki.

Podobne wpisy

Brak komentarzy

Zostaw komentarz