DEKORACJE

Oryginalne dekoracje na Święta

dekoracje na święta

Świąteczny nastrój tworzy atmosfera w domu a także umieszczone w nim dekoracje. Bardzo prosto jest kupić w sklepie gotowe ozdoby, jednak coraz więcej osób decyduje się na ich samodzielne wykonanie. Zaletą tego rozwiązania jest oryginalność dekoracji oraz duża satysfakcja z własnej twórczości, która z pewnością  zrobi ogromne wrażenie na bliskich.

pomysły na dekoracje świąteczne

Pomysły na oryginalne dekoracje świąteczne

Chcesz mieć piękny dom na Święta? Przygotuj dekoracje, których nikt nie ma! Wystarczą świąteczne akcesoria i trochę wyobraźni, by stworzyć wyjątkowe ozdoby. Inspirujące pomysły na dekoracje zdecydowanie to ułatwią. Niech cała rodzina będzie zaskoczona wspaniałym wystrojem na Święta!

oryginalne dekoracje świąteczne

Podwieszana gałązka

Podwieszona gałązka z bombkami – niezwykle prosta w wykonaniu. Wystarczy znaleźć w ogrodzie lub w parku gałązkę na około 60-70 cm. Do obu końców przywiązujemy sznurki i mocujemy je do wiszącej lampy, pod którą ma być ozdoba. Wzdłuż gałązki można zawiesić na mniejszych sznureczkach bombki, szyszki i inne, niewielkie ozdoby.

dekoracja jako choinka

Imitacja choinki

Światełka świąteczne coraz częściej umieszcza się nie tylko na drzewku. Popularne jest ich mocowanie do ściany, tworząc np. kształt choinki. Można też oprzeć o wolną ścianę niewielką drabinkę. Na niej powiesić światełka, bombki czy igliwie.

dekoracja - wieniec na drzwi

Świąteczny wieniec

Świąteczny wieniec na drzwiach wygląda bardzo efektownie. Jednak alternatywą dla ciężkiego koła z gałązek jest wieniec z bombek. Aby go wykonać, potrzebny jest druciany wieszak i plastikowe bombki. Należy rozkręcić go przy haku i a pozostałą część wyprostować tak, aby drut przybrał kształt koła. Następnym krokiem jest przeplatanie zawieszek bombek przez drut. Powinny one dość ciasno do siebie przylegać, aby nie powstały luźne przerwy. Na koniec ponownie zakręcamy wieszak poniżej haka i dekorujemy to miejsce dużą, kolorową kokardą. Całość wieszamy na tymczasowo przymocowanym do drzwi haczyku.

dekoracja - szklana kula

Szklana kula ze słoika

Szklana kula a w środku bałwanek, Mikołaj i śnieg – taką dekorację zna chyba każdy z nas. Można zrobić ją samodzielnie! Wystarczy mieć słoik i kilka drobnych akcesoriów świątecznych. Najpierw należy przykleić do przykrywki wybrane figurki typu bałwanek, Mikołaj czy choinka za pomocą kleju na gorąco. Kolejnym krokiem jest wlanie do słoika wody destylowanej i łyżeczki gliceryny. Do środka wsypujemy także biały brokat imitujący śnieg. Gdy figurki wyschną, pokrywamy krawędzie zakrętki klejem i zakręcamy nią słoik. Czekamy, aż całość wyschnie i przekręcamy słoik przykrywką do góry. Innym pomysłem na świąteczne dekoracje w takim stylu można wykonać z kieliszka. Potrzebujemy do tego płaską przykrywkę o podobnej średnicy, co kieliszek. Doklejamy do niej za pomocą kleju na gorąco wybrane figurki. Do kieliszka wsypujemy brokat. Krawędź przykrywki pokrywamy klejem i dociskamy ją do kieliszka tak, aby w środku znalazły się figurki. Kieliszek ustawiony do góry nogami może pełnić dodatkowo funkcję świecznika, jeśli na stopce umieścimy niewielką świeczkę.

Dekoracja z klosza

Bombki wraz z oświetleniem umieszcza się w różnorodnych kloszach i wazonach. Samodzielnie również mogą mieć dekoracyjny charakter. Można je też włożyć pod pokrywę szklanego klosza – takiego, który przeznaczony jest np. do przechowywania ciasta. Szklany klosz można też wykorzystać na inny sposób, tworząc bardziej naturalną kompozycję. Wystarczy dno wyłożyć mchem a o ścianki klosza oprzeć gałązki kwiatów.

Mini choinka

Świątecznym akcentem będzie też niewielki cyprysik, ubrany jak choinka. Taka dekoracja świetnie sprawdzi się w małych mieszkaniach albo pomieszczeniach np. w kuchni lub w pokoju na parapecie czy stole. Drobną ozdobą na okno lub stół jest też foremka do babeczek, w środku której można umieścić bombkę lub szyszkę (duże szyszki można udekorować drobnymi koralikami, tworząc mini choinkę.

Drewniana zawieszka na choinkę

Jeśli lubisz naturalne dekoracje, kup niewielkie, okrągłe plastry drewna. Pokryj jedną stronę klejem i przyklej do niej ulubione zdjęcie. Po wyschnięciu zanurz plaster w wodzie i ścieraj papierową warstwę aż do momentu, kiedy zdjęcie na drewnie będzie czyste. W górnej części robimy dziurkę na sznurek i wieszamy ozdobę na choince.

Podobne wpisy

1 komentarz

  • Odpowiedz michał 6 lutego 2020 at 11:44

    Im więcej takich ozdób do domu tym więcej w nim ciepła i radości 🙂 Święta bez tego to nie prawdziwe święta. Dzięki za inspiracje!

  • Zostaw komentarz