PORZĄDEK W DOMU

Czas na nowoczesne odkurzanie!

odkurzanie z nowoczesnymi odkurzaczami

Odkurzanie wykonywane na ogół kilka razy w tygodniu nie należy do ulubionych obowiązków domowych. Jednak współcześni producenci prześcigają się w produktach, które mają całkowicie odmienić tą czynność. Nowoczesne modele sprzętów nie tylko dbają o skuteczność odkurzania, ale i wygodę czy oszczędność czasu. Niektóre z nich nawet mogą całkowicie wyręczyć nas ze sprzątania!

nowoczesne odkurzanie

Odkurzanie to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim naszego zdrowia. Kurz, który osadza się na podłodze, może powodować alergie i niekorzystnie wpływać na kondycję organizmu. Jednak odkurzanie wielu osobom kojarzy się tylko z mocowaniem się z ciężkim sprzętem czy ciągnięciem długiego kabla po całym domu. Korzystając z nowoczesnych modeli można jednak czyścić o wiele szybciej i wygodniej.

Nowoczesne modele odkurzaczy

Klasyczny odkurzacz możesz zamienić na sprzęt dostosowany do wyzwań współczesnego domu. Które modele warto wziąć pod uwagę?

1.Mały odkurzacz akumulatorowy. Doskonale sprawdza się w usuwaniu niewielkich zanieczyszczeń. Wygodny podczas czyszczenia mebli tapicerowanych czy przestrzeni w samochodzie. Nowoczesne modele są przeznaczone zarówno do pracy na sucho, jak i mokro.

2. Odkurzacz bezprzewodowy. Sprawdzi się w małym domu, ponieważ nie wymaga podłączenia kabla. Zgrabny wygląd takiego sprzętu nie zajmuje wiele miejsca a lekkość zapewnia wygodę użytkowania. W wielu modelach wyjmowany pojemnik jest używany jako oddzielny odkurzacz ręczny. Tym nowoczesnym sprzętem można odkurzać, zmywać oraz czyścić różne rodzaje podłóg (również dywany).

3. Odkurzacz wodny. Idealny dla alergików. Ogranicza roznoszenie kurzu podczas zbierania zanieczyszczeń z podłogi. Ponadto doskonale filtruje powietrze, choć sprzęt wymaga mycia po każdym użyciu. Oprócz zbierania kurzu potrafi też doskonale myć podłogi, zbierać nadmiar wody czy błoto. Droższe modele odkurzaczy wodnych są wielofunkcyjne. Lepsza moc, zastosowanie kilku filtrów czy działanie pod wysokim ciśnieniem sprawiają, że można nimi czyścić dywany i tapicerkę.

4. Robot sprzątający. To kwintesencja nowoczesnego odkurzania. Kupując taki sprzęt nawet nie musisz uczestniczyć w czyszczeniu! Robot sam obiera odpowiedni kierunek, dociera do wszystkich zakamarków i ładuje się w stacji dokującej. Sprzęt radzi sobie ze zbieraniem kurzu, okruchów i innych, drobnych zanieczyszczeń. Trzeba jednak uważać, by na podłodze nie pozostały duże przedmioty, które mogłyby zablokować cały system. Niektóre modele mają też pojemniki na wodę i nakładki umożliwiające mycie podłogi przez robota. Zakup takiego urządzenia mimo że wiąże się z wyższym kosztem, pozwala oszczędzić czas domowników, przy jednoczesnym utrzymaniu czystości. Na korzyść robota przemawia również fakt, że można go sterować za pomocą specjalnych aplikacji – jeden przycisk i robot zaczyna odkurzać!

Skuteczność odkurzacza w usuwaniu kurzu, również w przypadku nowoczesnych modeli, wzmocni późniejsze użycie płynów do podłóg, które należy dostosować do ich rodzaju (drewno, panele, płytki, dywany).

Mądre odkurzanie

Aby nawet ten nowoczesny sprzęt służył nam jak najdłużej, trzeba o niego dbać. Zawsze należy sprawdzać stan worka lub pojemnika, by nie doprowadzić do jego przepełnienia, które wpływa na większy pobór energii przez urządzenie. Duży przedmiot, który dostanie się do rury może spowodować przegrzanie silnika.

Odkurzacz przydaje się nie tylko do czyszczenia podłóg, ale też od odświeżania mebli i innych rzeczy pokrytych kurzem. Rura z nałożoną pończochą świetnie poradzi sobie ze zbieraniem niewielkich przedmiotów np. zgubionej biżuterii w trudno dostępnym miejscu.

Podobne wpisy

Brak komentarzy

Zostaw komentarz