W KUCHNI

Akcesoria do gotowania, czyli najlepsi kuchenni pomocnicy

Akcesoria kuchenne

Akcesoria, które mają pomagać w przygotowywaniu potraw to już standard w każdej kuchni. Producenci takich sprzętów dwoją się i troją, aby wymyślić urządzenia, które ułatwiają proces gotowania. Wybór takich akcesoriów kuchennych jest więc ogromny – od prostych przyborów, po bardziej skomplikowane i specjalistyczne sprzęty. Które z nich warto mieć w swojej kuchni?

akcesoria do makaronu

Akcesoria kuchenne ułatwiające gotowanie

Sprzęty ułatwiające pracę w kuchni wystarczy dopasować do indywidualnych potrzeb i własnych zwyczajów. Osoby lubiące wymyślne dania mogą wybrać specjalistyczne maszynki czy krajalnice, a ci, którzy cenią swój czas, powinni zainwestować w szybkowar. Miłośnikom kawy i herbaty poleca się z kolei akcesoria do zaparzania czy kawiarki.

Szybkowar

banquet-szybkowar-adagio-6-l

To bardzo szczelny garnek, który pod wpływem wysokiego ciśnienia potrafi przygotować dania w znacznie krótszym czasie. Gotowanie w takim naczyniu pozwala zachować więcej wartości odżywczych, a jednocześnie zmniejszyć pobór energii. Szybkowary różnią się od siebie pojemnością i sposobem zamykania pokrywy. Są idealne do zup i dań jednogarnkowych.

Maszynka do makaronu

tescoma-maszynka-do-makaronu-delicia

To specjalne urządzenie, które sprawia, że ciasto na makaron ma określoną grubość i jest równomiernie pocięte. W zależności od stopnia zaawansowania sprzętu, z jego pomocą można przygotować różne typy makaronów np. tagliolini czy lasagne. Taka maszynka to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią różnorodność w kuchni.

Sokownik

sokownik-26-cm-8-l-meyerhoff

Jest to urządzenie, które działa podobnie jak parowar. Posiada kilka warstw – w jednej z nich umieszcza się sitko ze składnikami, niżej znajduje się pojemnik do zbierania soku, a na samym dole naczynie z wodą. Pod wpływem pary z owoców i warzyw można przygotować domowy sok, pełen witamin i wartości odżywczych. Pozostały miąższ doskonale nadaje się do przyrządzenia przetworów.

Krajarka do kostek i słupków

krajarka-do-kostki-i-slupkow-handy-2-ostrza-tescoma

Proste, a jednocześnie bardzo praktyczne urządzenie. Krajarka pozwala w szybki sposób pokroić przeróżne składniki – owoce czy warzywa, w idealne kostki i słupki. Używanie jej to oszczędność czasu i energii, ponadto równomierna wielkość sprawia, że powinny korzystać z urządzenia osoby, które lubią perfekcyjność w kuchni.

Drylownica

tescoma-drylownica-handy

Idealna do usuwania pestek z wiśni i czereśni. Jest prosta w użytkowaniu, a jednocześnie szybka i dokładna. Przyśpiesza proces przygotowywania deserów, a także kompotów, dżemów i innych przetworów z owoców.

Wykrawacz do ananasa

banqet-wykrawacz-do-ananasa-festa

Miłośnikom ananasa przyda się urządzenie, które z łatwością oddzieli miąższ od twardej skórki. Specjalny wykrawacz, który należy wkręcić w owoc, szybko i wygodnie wytnie miękki środek. Łatwość takiej obróbki dzięki urządzeniu zdecydowanie przyśpieszy przygotowanie dań i deserów z ananasa.

Dzbanek do zaparzania kawy i herbaty

banquet-dzbanek-do-kawy-i-herbaty-darby-red-08-l ambition-zaparzacz-do-kawy-barista-350-ml

To niewielkie naczynia, które posiadają specjalny tłok. Dzięki niemu liście herbaty lub fusy z kawy są oddzielone od reszty dzbanka. Pozwala to połączyć mocny aromat napoju z jego przejrzystą strukturą.

Kawiarka

tescoma-kawiarka-paloma-3-filizanki

To urządzenie, które pozwala przygotować kawę o intensywnym aromacie ze świeżo zmielonych ziaren. Kawiarki różnią się od siebie głównie pojemnością – można wybrać wersje do przyrządzenia jednej, jak i kilku filiżanek.

Podobne wpisy

Brak komentarzy

Zostaw komentarz