DZIECKO

Niemowlę w domu – gadżety dla młodej mamy

niemowlę i gadżety dla mamy

Gdy niemowlę pojawia się na świecie, życie rodziców zmienia się diametralnie. Młoda mama ma przed sobą wiele wyzwań, które dzięki współczesnym gadżetom mogą stać się odrobinę łatwiejsze do zrealizowania. Producenci akcesoriów dla najmłodszych dbają o pomysłowość i praktyczność swoich produktów, dlatego rodzice mogą wybierać spośród wielu propozycji. To, które z nich są najbardziej przydatne, często okazuje się dopiero podczas opieki nad maluszkiem w domu.

niemowlę, nalepsze gadżety

Niemowlę i akcesoria – które gadżety warto wybrać?

Niemowlę jest bardzo wymagające w opiece, szczególnie w jego pierwszych miesiącach życia. Istnieje już szereg urządzeń i akcesoriów, które mają wspierać mamy we właściwej pielęgnacji np. ułatwiać zasypianie czy karmienie maluszka. Oto gadżety, które cieszą się największą popularnością:

1.Szumiące misie i maskotki

To forma urządzenia wydającego dźwięki podobne do tych, które niemowlę słyszało w brzuchu mamy. Na ogół modele są wyposażone w możliwość zmiany rodzaju szumu, puszczania melodii, regulację głośności, działają również przez określony czas. Wybrane misie posiadają nawet czujnik snu i można nimi sterować przez aplikację. W wielu przypadkach dźwięki emitowane przez urządzenie ułatwiają zasypianie.

2. Śpiworek dla niemowląt

To produkt przeznaczony dla niemowląt z problemami snu. Maluchy, które są niespokojne podczas zasypiania i wymagają ciepła, warto umieścić w śpiworku, aby były odpowiednio otulone. Może on w pełni zastąpić klasyczną kołderkę, którą dziecko może w nocy nawet kilkakrotnie z siebie ściągać.

3. Poduszki do karmienia

Są to specjalne poduszki w kształcie litery C, które mają za zadanie ułatwiać karmienie niemowląt, delikatnie odciążając rękę od ciężaru maluszka. Sprawdzi się zarówno w przypadku karmienia piersią, jak i butelką. Gadżet odpowiedni również dla kobiet, które mają problemy z kręgosłupem.

4. Niania elektroniczna

Dzięki niej rodzic ma podgląd na dziecko nawet po wyjściu z pokoju. Przydaje się wtedy, gdy chcemy zadbać o bezpieczeństwo maluszka, a jednocześnie mamy do wykonania inne czynności. Nianie elektroniczne umożliwiają sprawdzenie, kiedy dziecko płacze, a w wersji z kamerką, również co robi w czasie nieobecności rodzica.

5. Leżaczek do kąpieli

Umożliwia ułożenie dziecka w wanience w komfortowej dla niego pozycji. Leżaczki ułatwiają mycie maluszka przez rodziców, jak również są rozwiązaniem bardziej bezpiecznym i higienicznym niż wkład do wanienki z klasycznej gąbki, który należy często wymieniać.

6. Sterylizator do butelek

Można spotkać modele elektryczne i do mikrofali. Przyśpieszają czyszczenie butelek, jak i drobnych elementów typu smoczek. Sterylizatory ułatwiają zachowanie higieniczności akcesoriów używanych do karmienia.

7. Podgrzewacze

Są przydatne w domu i w podróży. Wystarczy podłączyć je do prądu, aby urządzenie równomiernie ogrzało butelkę lub słoiczek. Niektóre modele są wyposażone w funkcję rozmrażania. Podgrzewacze skracają czas potrzebny do uzyskania optymalnej temperatury mleka czy napoju.

8. Waga elektroniczna

Urządzenie, które przydaje się młodym mamom szczególnie w pierwszych miesiącach życia. Używanie wagi pozwala lepiej kontrolować prawidłowy przyrost masy ciała bez wychodzenia z domu. Dzięki specjalnej konstrukcji stworzonej dla najmłodszych, w dowolnym momencie można na niej wygodnie położyć i zważyć niemowlę.

9. Kosz na pieluchy

Idealne dla osób wrażliwych, które cenią higieniczność. Taki gadżet pozwala przechowywać wyrzucone pieluszki w szczelnym woreczku, ograniczając również nieprzyjemny zapach. Kosze na pieluchy są na ogół również bardzo pojemne.

10. Mata turystyczna

Przydatna w domu i w podróży. Składana, a jednocześnie odpowiednio stabilna mata zapewnia komfortowe warunki do przebierania maluszka w różnych miejscach, jednocześnie zajmując mało miejsca podczas przechowywania.

11. Osłonki na piersi

Idealne dla mam karmiących piersią. Chronią wrażliwe brodawki przed uszkodzeniem, przyśpieszają też proces gojenia się powstałych już ran.

12. Łóżeczko dostawne

Jest to mebel, dzięki któremu można zaoszczędzić miejsce w sypialni, jednocześnie dbając o komfort i bezpieczeństwo niemowlaka. Maluszek leży bezpośrednio przy łóżku, dlatego rodzice mają lepszą kontrolę nad jego zachowaniem. Łóżeczko dostawne ułatwia również nocne karmienia.

13. Oczyszczacz powietrza

W dobie rosnących zanieczyszczeń, warto zadbać o czyste powietrze w domu. Najlepiej zastosować nie tylko odpowiednie rośliny, ale i profesjonalne urządzenia z filtrami. Na takiej zasadzie działają oczyszczacze powietrza, które w kompaktowym rozmiarze mogą być przenoszone do różnych pomieszczeń w zależności od potrzeb.

Podobne wpisy

Brak komentarzy

Zostaw komentarz